Wtorek, 2017-09-26

Imieniny: Cypriana, Justyny

MARCIN CIEŚLEWICZ

Marcin Cieślewicz urodził się w Sanoku 30 marca 1989 roku. Obecnie mieszka i pracuje jako żołnierz zawodowy                    w Warszawie.

W 2002 roku ukończył Szkołę Podstawową w Pielni. Następnie uczęszczał do Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej w Długiem.

W 2005 po ukończeniu gimnazjum rozpoczął naukę w 1 LO im. KEN w Sanoku w klasie o profilu matematyczno-fizycznym.

W 2008 jeszcze przed maturą rozpoczął starania o przyjęcie na studia wojskowe na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej. Na studia wyjechał już w sierpniu, aby rozpocząć podstawowe szkolenie wojskowe, zakończone przysięgą wojskową. Pięć lat spędzonych w murach Akademii było okresem wielu wyrzeczeń, związanych głównie z obowiązkami podchorążego, ale też studenta na kierunku Informatyka. Już w trakcie studiów brał czynny udział w życiu studenckim, w 2011 wraz z zespołem po raz pierwszy wystartował w konkursie organizowanym przez Microsoft - ImagineCup w kategorii Windows Embedded.  Zaowocowało to wyjazdem do Nowego Jorku i miejscem w 10 najlepszych drużyn z całego świata.

Wysiłek włożony w konkurs wykorzystał do napisania i obrony pracy inżynierskiej na temat: „Szkielet oprogramowania zarządzającego modułami funkcjonalnymi na platformę e-Box”. W 2013 obronił z wyróżnieniem pracę magisterską na temat:„Pakiet komponentów symulacyjnych do modelowania sieci komputerowych w cyberprzestrzeni.” ; Praca zdobyła główną nagrodę w konkursie im. Jerzego Szmajdzińskiego na najlepszą pracę z zakresu bezpieczeństwa i obronności kraju.

Po obronie wyjechał z  zespołem FRONT do Petersburga na finał konkursu ImagineCup 2013 w kategorii Windows Phone, gdzie  zajęli 3 miejsce na świecie.

Studia ukończył jako prymus Wydziału Cybernetyki promocją oficerską w dniu 9 sierpnia 2013 roku z awansem na podporucznika Wojska Polskiego. Pracę rozpoczął w Resortowym Centrum Zarządzania Bezpieczeństwem Sieci i Usług Teleinformatycznych w Warszawie, ale po niespełna dwóch miesiącach przeniósł się do Resortowego Centrum Zarządzania Projektami Informatycznymi, gdzie obecnie pracuje na stanowisku programisty. W 2014 rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Cybernetyki w obszarze: „Modele oraz metody identyfikacji i klasyfikacji wybranych rodzajów cyberzagrożeń”.