Wtorek, 2017-09-26

Imieniny: Cypriana, Justyny

BEATA DŁUGOSZ

Dr Beata Długosz urodziła się w 1978 r. w Sanoku. Szkołę Podstawową w Pielni ukończyła w 1993 r. Mieszka i pracuje w Krakowie. Ukończyła studia Wychowania plastycznego na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, gdzie obecnie prowadzi zajęcia z fotografii. Jest członkiem zespołu tworzącego program Galerii Wydziału Sztuki. W 2010 r. uzyskała tytuł doktora w zakresie fotografii w Łódzkiej Szkole Filmowej, /PWSTiTV/. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest laureatką Stypendium Prezydenta Miasta Krakowa 2005. Współpracowała z Fundacją Sztuk Wizualnych w ramach produkcji festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie 2014 i 2015. Jej twórczość skupiona jest wokół zjawiska światłoczułości. Najczęściej posługuje eksperymentami bezkamerowymi oraz  tradycyjnym warsztatem fotografii czarno-białej.