Wtorek, 2017-09-26

Imieniny: Cypriana, Justyny

ZBIGNIEW WATRAL

Dr hab. inż. Zbigniew WATRAL prof. WAT jest absolwentem Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej. Szkołę Podstawową w Pielni ukończył w 1976 roku a następnie zdał egzamin do Liceum Elektronicznego w Krośnie. Po zdaniu w 1980 roku matury i egzaminów wstępnych do Wojskowej Akademii Technicznej rozpoczął studia techniczne na kierunku Elektronika i Telekomunikacja. W 1984 roku został mianowany na stopień podporucznika a rok później otrzymał dyplom uzyskując tytuł magistra inżyniera elektronika w specjalności systemy radiolokacyjne. Po ukończeniu studiów został skierowany do pracy w obecnym Instytucie Systemów Elektronicznych Wydziału Elektroniki WAT. W 2003 roku, będąc w stopniu podpułkownika Wojska Polskiego, został przeniesiony do rezerwy pozostając w Instytucie jako pracownik cywilny.

Przez kolejne lata zajmował stanowiska asystenta, starszego asystenta a po obronie doktoratu w 1998 roku stanowisko adiunkta. W latach 1993-1996 pełnił funkcję Kierownika Laboratorium Elektromaszynowych Elementów Automatyki a od 2001 do 2016 roku był Kierownikiem Zakładu Obwodów i Sygnałów Elektrycznych. Po uzyskaniu stopnia doktora habilitowanego nauk technicznych w styczniu 2016 został powołany na stanowisko Dyrektora Instytutu.