KONKURS ŚWIETLIK

Konkurs Świetlik popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. W ramach przygotowań uczniowie wykonują w klasie lub w domu doświadczenia opracowane przez Zespół Merytoryczny Świetlika, pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konkurs został przeprowadzony w sześciu grupach wiekowych, właściwych dla klas 1-6 szkoły podstawowej. Dla każdej grupy wiekowej przygotowany został inny zestaw eksperymentów i inny test. Zadania testowe zawierały treści dotyczące eksperymentów z zalecanego do wcześniejszego wykonania zestawu (10-30% ogólnej liczby zadań) oraz inne treści ze wszystkich dziedzin nauk przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, astronomia, geografia), dostosowane do wieku uczestników.