KIERMASZ WIELKANOCNY

Dnia 2 kwietnia w Domu Ludowym odbył się Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Pielni. Była to impreza środowiskowa, na której gościliśmy przedstawicieli władz gminnych i lokalnych oraz mieszkańców wsi.

Po powitaniu gości przez Panią Dyrektor nastąpiła część artystyczna. Uczniowie klasy III przygotowani przez ks. Adama Cebulę wystawili sztukę pt. „Jest taki kwiat”. Następnie wysłuchaliśmy koncertu pieśni wielkopostnych w wykonaniu grupy instrumentalno-wokalnej z Gimnazjum w Długiem pod kierunkiem pani Justyny Górniak. Dzieci najmłodsze zapoznały nas z symboliką Świąt Zmartwychwstania oraz przybliżyły dawne zwyczaje wielkanocne, jak chodzenie z gaikiem, czy po dyngusie.

Po części artystycznej wszyscy goście zostali zaproszeni na degustację potraw wielkanocnych, przygotowanych przez rodziców. Podczas imprezy można było nabyć palmy i ozdoby wielkanocne wykonane przez dzieci, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Dochód z imprezy został w części przeznaczony na cele charytatywne.

Justyna Sokołowska