X PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

Dnia 23.01. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku. Zostali oni podzieleni na trzy kategorie: soliści z klas IV – VI, zespoły z klas IV – VI oraz soliści z klasy VII i gimnazjum. W pierwszej kategorii wystąpiły: Maja Sokołowska z piosenką „Jest taki dzień”, Gabriela Kończyk z kolędą „Przybieżeli do Betlejem” i Emilia Mróz z pastorałką „Stała nam się dziś nowina”. W drugiej kategorii wystąpił zespół wokalno-instrumentalny „Mikołajki”, składający się z 11 uczniów klas IV – VII, którzy przy wtórze gitar i dzwoneczków zaśpiewali na dwa głosy pastorałkę „Skrzypi wóz”. W ostatniej kategorii solistów zaśpiewały: Zuzanna Pluskwik „Bóg narodzi się”, Klaudia Kończyk „Złota Jerozolima i biedne Belejem” oraz Maria Ziarko „Wielkie nieba”, która swój występ uświetniła grą na gitarze. Za swój występ wyróżniona została Emilia Mróz. Poziom przeglądu był bardzo wysoki, brali w nim udział uczestnicy z całej Polski. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.