Szkoła Podstawowa w Pielni

38-530 Zarszyn, Pielnia ul. Dębowa 1

E-mail: sppielnia@wp.pl

W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

Dnia 25 maja 2015 roku, uczniowie klasy II i III uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w pracowni krawieckiej. Pod czujnym okiem pani Beaty Sokołowskiej zgłębiali tajniki szycia na maszynie, uczyli się zdejmować miarę  i upinali tkaniny na manekinach krawieckich. Poznali różne materiały  i porównywali je  pod względem splotu, faktury, grubości i przeznaczenia. Dowiedzieli się również, że istnieje wiele rodzajów nici, które dobiera się do tkaniny. Ponadto każdy uczeń otrzymał w prezencie wykrój serca i wszystkie potrzebne do jego uszycia materiały, a na zadanie domowe lniany wzornik  z kolorowymi próbkami haftu. Zajęcia bardzo się wszystkim podobały, dzieci  z ciekawością słuchały pani Beaty i ze skupieniem wypełniały polecenia. Bardzo dziękujemy za życzliwość i profesjonalne wprowadzenie w kolorowy świat tkanin.