ZDROWO JEM, WIĘC WIEM

Dnia 19 czerwca uczniowie klasy II i III podsumowali projekt edukacyjny pt. „ Zdrowo jem, więc wiem”. W ciągu roku szkolnego zastanawiali się w jaki sposób jedzenie wpływa na organizm. Wiedzą jak wygląda piramida zdrowia i które produkty wpływają na ich zdrowie. Wspólnie z rodzicami organizowali owocowe środy, podczas których wszyscy do drugiego śniadania przynosili owoce. Poznawali wartości odżywcze warzyw, szukali ciekawych informacji w różnych źródłach wiedzy, wykonali plakaty promujące warzywa i owoce. Na zakończenie projektu podzielili się swoją wiedzą z przedszkolakami, gdzie poprzez przedstawienie pt. „ Naturalne witaminy, to owoce i jarzyny” i kolorowe kanapki, zachęcali swoich młodszych kolegów do spożywania warzyw i owoców.