Statystyki

  • Odwiedziny: 493029
  • Do końca roku: 192 dni
  • Do wakacji: 0

Kontakt

Szkoła Podstawowa

w Pielni

E-mail:sppielnia@wp.pl

tel. 13 46 720 15

Kalendarium

Piątek, 2018-06-22

Imieniny: Pauliny, Sabiny
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ
SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W PIELNI 
1966 - 2016
 
  

 

 

21 czerwca 2018 roku
DZIEŃ Z WYCHOWAWCĄ
8.00 - 11.00
 
 
ZAKOŃCZENIE ROKU
SZKOLNEGO
2017/2018
Początek 22 czerwca 2018 roku
o godz. 8.00 w Kościele Parafialnym
Dalsza część uroczystosci  w szkole
po zakończeniu Mszy Świętej
 
 
 
 

Artykuły

ZDROWO JEM, WIĘC WIEM

2018-06-20
Powiększ zdjęcie

 Dnia 19 czerwca uczniowie klasy II i III podsumowali projekt edukacyjny pt. „ Zdrowo jem, więc wiem”. W ciągu roku szkolnego zastanawiali się w jaki sposób jedzenie wpływa na organizm. Wiedzą jak wygląda piramida zdrowia i które produkty wpływają na ich zdrowie. Wspólnie z rodzicami organizowali owocowe środy, podczas których wszyscy do drugiego śniadania przynosili owoce. Poznawali wartości odżywcze warzyw, szukali ciekawych informacji w różnych źródłach wiedzy, wykonali plakaty promujące warzywa i owoce. Na zakończenie projektu podzielili się swoją wiedzą z przedszkolakami, gdzie poprzez przedstawienie pt. „ Naturalne witaminy, to owoce i jarzyny” i kolorowe kanapki, zachęcali swoich młodszych kolegów do spożywania warzyw i owoców.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

2018-06-12
Powiększ zdjęcie

         12 czerwca  2018 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się  z policjantem. Poruszył on  tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny, bezpieczeństwa w drodze do szkoły, w szkole oraz wszelkiego rodzaju zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego zachowania, jak również profilaktykę uzależnień. Policjant wyjaśnił również co to są dopalacze, dlaczego są szkodliwe dla człowieka i jakie konsekwencje prawne mogą być w związku z posiadaniem przez młodego człowieka środków psychotropowych. Prowadzący pogadankę uświadomił uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.12 czerwca uczniowie naszej szkoły spotkali się z policjantem, który przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa w szkole, w domu oraz w czasie abliżających się wakacji.

 

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

2018-06-11
Powiększ zdjęcie

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM", której głównym celem była promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie.

 

TA CO NIE ZGINĘŁA

2018-06-08
Powiększ zdjęcie

29 maja w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Poezji Patriotycznej pod hasłem „Ta, co nie zginęła”. Wzięło w niej udział piętnaście osób z siedmiu szkół. Wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i z zaangażowaniem recytowali wybrane wiersze o tematyce patriotycznej.

 

W kategorii klas I – III najlepsi okazali się:

Kinga Litwin (SP Nowosielce) – I miejsce

Zuzanna Sokołowska (SP Pielnia) – II miejsce

Zofia Szajna (SP Długie)

Kacper Maliwiecki (SP Jaćmierz) – III miejsce

Dominika Wolańska (SP Odrzechowa)

 

W kategorii klas IV – VI kolejne miejsca zajęli:

 

Martyna Fil (SP Nowosielce) – I miejsce

Gracjan Teleżyński (SP Długie) – II miejsce

Julita Klepacz (SP Jaćmierz) – III miejsce

Wyróżnienia: Angelika Grzybek (SP Pielnia), Natalia Drozd (SP Odrzechowa),
Amelia Fliśnik (SP Bażanówka)

 

Kategoria klas starszych:

 

Justyna Jakiel (SP Jaćmierz) – I miejsce

Mikołaj Tutak (SP Długie)

Kacper Górecki (SP Zarszyn) – II miejsce

Daniel Kocaj (SP Pielnia) – III miejsce

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału  w konkursie w przyszłym roku.

 

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

2018-06-03
Powiększ zdjęcie

W naszej szkole tegoroczny Dzień Dziecka przebiegał on pod hasłem gier i zabaw sportowych. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem dzieci, zarówno starszych jak i młodszych. Uczniowie bardzo chętnie brali udział we wszystkich konkurencjach. Tego dnia wszyscy byli wygrani, bo otrzymali słodki poczęstunek.

DZIEŃ MATKI

2018-06-02
Powiększ zdjęcie

Najmłodsi uczniowie n naszej szkoły postanowiły uczcić Dzień Matki.  Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Mamy z dumą i ze wzruszeniem słuchały swoich pociech.
Po zakończeniu części artystycznej mamy otrzymały laurki oraz , słodkie buziaki oraz najserdeczniejsze życzenia płynące z małych serduszek.

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

2018-06-02
Powiększ zdjęcie

30 maja uczniowie klas IV – VII wyruszyli w podróż do Sandomierza. Na Rynku czekał na nas przewodnik, który na początek pokazał nam sandomierskie podziemia. Następnie uprawiając nową sportową konkurencję ( bieg ulicami Sandomierza) udaliśmy się nad Wisłę, aby odbyć urokliwą podróż statkiem. Mieliśmy też okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji historii w Rycerskiej Zbrojowni. Najwytrwalsi nagrodzeni zostali pięknym widokiem z Bramy Opatowskiej.

Niestety nie mieliśmy okazji poznać osobiście Ojca Mateusza, który zajęty był rozwiązywaniem kolejnych kryminalnych zagadek.

 

W PRACOWNI KRAWIECKIEJ

2018-05-28
Powiększ zdjęcie

Dnia 25 maja 2015 roku, uczniowie klasy II i III uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w pracowni krawieckiej. Pod czujnym okiem pani Beaty Sokołowskiej zgłębiali tajniki szycia na maszynie, uczyli się zdejmować miarę  i upinali tkaniny na manekinach krawieckich. Poznali różne materiały  i porównywali je  pod względem splotu, faktury, grubości i przeznaczenia. Dowiedzieli się również, że istnieje wiele rodzajów nici, które dobiera się do tkaniny. Ponadto każdy uczeń otrzymał w prezencie wykrój serca i wszystkie potrzebne do jego uszycia materiały, a na zadanie domowe lniany wzornik  z kolorowymi próbkami haftu. Zajęcia bardzo się wszystkim podobały, dzieci  z ciekawością słuchały pani Beaty i ze skupieniem wypełniały polecenia. Bardzo dziękujemy za życzliwość i profesjonalne wprowadzenie w kolorowy świat tkanin.

Z BRYŁ, PLAM I KRESEK CZYTANIE

2018-05-27

15 maja Klaudia Kończyk i Mirosław Mazur z kl. VII wzięli udział w VII edycji Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego „Z brył, plam i kresek czytanie”. W tym roku konkurs nosił tytuł „Opowieści sztalug i plafonów” i dotyczył twórczości  malarza Stanisława Augusta Poniatowskiego – Marcello Bacciarelliego. W części fotograficznej tego konkursu uczestniczył Michał Gagatko z kl. VI. Wszyscy uczniowie otrzymali piękne dyplomy i nagrody rzeczowe. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.

ŚWITEZIANKA

2018-05-27
Powiększ zdjęcie

18 maja dzieci z klasy III i V wraz z nauczycielami – Panią Jadwigą Sośnicką i Panią Ewą Niemiec miały okazję uczestniczyć w lekcji otwartej przeprowadzonej przez Panią Małgorzatę Gierulę w klasie VII. Podczas zajęć siódmoklasiści zaprezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom balladę Adama Mickiewicza pt. „Świtezianka”. Dzieci miały okazję obejrzeć ciekawe przedstawienie, zapoznały się z treścią utworu. Rozmawiały również o problematyce poruszanej w spektaklu i oceniały zachowanie postaci. Lekcja byłą również okazją do powtórzenia najważniejszych pojęć związanych z teatrem, tj. aktor, dekoracja, kostium, rekwizyt. Lekcja wszystkim bardzo się podobała.