• Do wakacji: WAKACJE!!!

Poniedziałek, 2017-07-24

Imieniny: Kingi, Krystyna
Jesteś tutaj: Start

Wiedzę możemy zdobyć od innych,ale mądrości musimy nauczyć się sami.

(A. Mickiewicz)

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ
SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W PIELNI
1966 - 2016

Wszystkim życzymy bezpiecznych i wesołych wakacji!!!
Do zobaczenia we wrześniu
.

Podręczniki na rok szkolny 2017/2018

zostaną zakupione z dotacji rządowej

PODRĘCZNIKI KL"0"

2017-07-03

"ODKRYWAMY SIEBIE" - "SZKOŁA TUŻ - TUŻ"  wyd MAC

TRZYLATEK

1) KARTY PRACY 1- 2

CZTEROLATEK

1) KARTY PRACY 1 -2

PIĘCIOLATEK i SZEŚCIOLATEK

1) KARTY PRACY 1 - 4

WITAJCIE WAKACJE

2017-07-02

W piątek 23.06 zakończyliśmy rok szkolny 2016-2017.
Na uroczystej akademii uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce oraz osiągnięciami w konkursach otrzymali świadectwa, dyplomy oraz nagrody z rąk p. Dyrektor.

Część artystyczną przygotowała grupa teatralna pod kierunkiem ks. Adama Cebuli oraz  uczniowie klasy 6, którzy zgodnie z reformą edukacji będą w przyszłym roku kontynuować naukę w klasie 7.

WYCIECZKA DO KRAKOWA

2017-06-27

19 czerwca 2017 roku klasy III - VI  wczesnym rankiem wyjechały na wycieczkę do Krakowa. Pierwsze kroki skierowaliśmy do ZOO. Dzieci z zapartym tchem podziwiały piękne egzotyczne zwierzęta. Bogaty program uzupełniło zwiedzanie krakowskich podziemi, Wawelu, Smoczej Jamy oraz wizyta w Ogrodzie Doświadczeń.

PRZEDSZKOLAKI W WOLI SĘKOWEJ

2017-06-22

14 czerwca oddział przedszkolny gościł w Woli Sękowej. Głównym celem wycieczki był Uniwersytet Ludowy. Dzieci miały okację brać udział w bardzo ciekawych zajęciach artystycznych.

DOBRO POWRACA

2017-06-16

W naszej szkole prowadzona była akcja charytatywna „Symboliczna złotówka dla Sebastiana”.   W każdym miesiącu przedstawiciele Samorządu Szkolnego zbierali pieniądze na pomoc dla Sebastiana. Na ten cel przeznaczony był również zysk z kiermaszu wielkanocnego zorganizowanego w kwietniu.

Sebastian i jego Rodzice składają serdeczne podziękowania Nauczycielom, Rodzicom oraz Uczniom Szkoły Podstawowej w Pielni za okazaną pomoc.

KLASA 4 U PANA Z.JAKUBOWSKIEGO

2017-06-12

7 czerwca 2017 klasa 4 odwiedziła Pana Zbigniew Jakubowskiego. Kolekcja, którą zgromadził ten wspaniały człowiek, jest imponująca. Nie powstydziłoby się jej nawet bardzo znane muzeum.  Pan Zbigniew bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą z dziećmi i cierpliwie odpowiada na zadawane przez nich pytania.

W PODRÓŻY PRZEZ KONTYNENTY

2017-06-09

31 maja klasa trzecia zaprosiła swoich młodszych kolegów z klasy pierwszej  i drugiej na podsumowanie projektu „Podróże przez kontynenty”. Uczniowie podzieleni na grupy, przebrani w tradycyjne stroje, dzielili się swoją wiedzą, którą zdobywali samodzielnie lub na zajęciach w szkole. Każda grupa przygotowała folder informacyjny o swoim kontynencie, prezentowała położenie geograficzne, świat roślin i zwierząt, przedstawiła  ludność i jej kulturę. Największym zainteresowaniem cieszyły gry i zabawy rówieśników
z dalekich kontynentów oraz niektóre przysmaki. Na zakończenie wszyscy odtańczyli taniec indiański i próbowali swoich sił w jedzeniu pałeczkami.

WYCIECZKA DO TRZCINICY

2017-06-09

6 czerwca 2017r. uczniowie klas młodszych, pod opieka wychowawców , wyjechali na wycieczkę do Trzcinicy, gdzie znajduje się Skansen Archeologiczny- Karpacka Troja. Tam wraz z przewodnikiem zwiedzali park archeologiczny, gdzie zobaczyli rekonstrukcje wioski otomańskiej i słowiańskiej z epoki wczesnego średniowiecza. Chodzili po terenie grodziska, gdzie mogli przechodzić przez bramy prowadzące do grodu i wspinać się na wały obronne. Zwiedzili salę wystawową z przestrzenną ekspozycją, przedstawiającą  codzienne życie ludzi z tego okresu. Dużą atrakcją było dla uczniów wspięcie się na platformę widokową, gdzie z poziomu 33 metrów mogli podziwiać piękne widoki. Ponadto dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których zapoznały się z elementami ubioru noszonego przez Słowian oraz jego zdobnictwem,. Na podstawie tej wiedzy samodzielnie wykonały gałgankowe Słowianki lub słowiańskich rycerzy. Zmęczeni ale zadowoleni wycieczkowicze późnym popołudniem wrócili do Pielni.

KTO TY JESTEŚ?

2017-06-05

2 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs poezji patriotycznej. Relację z niego można przeczytać na stronie internetowej: www.zarszyn.pl

W KRAINIE BAJEK