Niedziela, 2017-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego
Jesteś tutaj: Start

Wiedzę możemy zdobyć od innych,ale mądrości musimy nauczyć się sami.

(A. Mickiewicz)

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ
SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W PIELNI
1966 - 2016

26 KWIETNIA 2017
O GODZINIE 16.30
ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE WYWIADÓWKA
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW

PRZEGLĄD TEATRALNY W LESKU

2017-04-19

11 kwietnia uczniowie i uczennice z VI klasy wzięli udział w ponadpowiatowym przeglądzie zespołów teatralnych pt. „Kurtyna wyobraźni”. To wydarzenie kulturalne zorganizowane było przez CDN w Sanoku, a miało miejsce w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku.

W przeglądzie wzięło udział kilkanaście szkół, do leskiego domu kultury przybyło około 200 uczniów. Wszystkie spektakle było bardzo ciekawe i charakteryzowała je wielka różnorodność. Dzieci przygotowały inscenizacje baśni, klasyki dramatu czy przedstawienia bez słów oparte przede wszystkim na ruchu scenicznym, muzyce, świetle. Nie zabrakło również występów komicznych występów kabaretowych. Grupa z naszej szkoły zaprezentowała spektakl pt. „Wspomnienia z Zielonego Wzgórza”. Występ bardzo się podobał. Szczególnie scena, w której Ania Shirley w przypływie gniewu rozbija tabliczkę na głowie swego szkolnego kolegi Gilberta.

W ramach spotkania zorganizowany został również konkurs z wiedzy o teatrze. Pielnię reprezentowała Marysia Ziarko, której udało się zająć III miejsce. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

WARTSZTATY TANECZNE

2017-04-06

5  kwietnia gośćmi naszej szkoły byli tancerze, którzy przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia dla uczniów klas młodszych i starszych. Dzieci bardzo szybko dały sie przekonać, że taniec może być wspaniałą formą zabawy oraz poprawić naszą kondycję.

KIERMASZ WIELKANOCNY

2017-04-06

Dnia 2 kwietnia w Domu Ludowym odbył się Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Pielni. Była to impreza środowiskowa, na której gościliśmy przedstawicieli władz gminnych i lokalnych oraz mieszkańców wsi.

Po powitaniu gości przez Panią Dyrektor nastąpiła część artystyczna. Uczniowie klasy III przygotowani przez ks. Adama Cebulę wystawili sztukę pt. „Jest taki kwiat”. Następnie wysłuchaliśmy koncertu pieśni wielkopostnych w wykonaniu grupy instrumentalno-wokalnej z Gimnazjum w Długiem pod kierunkiem pani Justyny Górniak. Dzieci najmłodsze zapoznały nas z symboliką Świąt Zmartwychwstania oraz przybliżyły dawne zwyczaje wielkanocne, jak chodzenie z gaikiem, czy po dyngusie.

Po części artystycznej wszyscy goście zostali zaproszeni na degustację potraw wielkanocnych, przygotowanych przez rodziców. Podczas imprezy można było nabyć palmy i ozdoby wielkanocne wykonane przez dzieci, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Dochód z imprezy został w części przeznaczony na cele charytatywne.

Justyna Sokołowska

KONKURS RECYTATORSKI

2017-04-06

W czwartek 4 kwietnia 2017 roku w Zarszynie zorganizowano drugą edycję  gminnego konkursu recytatorskiego „ Najpiękniejsze wiersze dzieciństwa w kolorowej inscenizacji”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III, Monika Kończyk i Emilia Mróz. Dziewczęta zaprezentowały wiersz Hanny Niewiadomskiej pt. „Ploteczki”. Przebrane w twarzowe szlafroczki, przy filiżance kakao, „obgadały” całe łóżko. Interpretacja wiersza spodobała się wszystkim, a nasze utalentowane recytatorki zdobyły I miejsce w kategorii klas młodszych.

WYSTAWA WIELKANOCNA

2017-04-06

W dniach 29-30 marca 2017 r. w Posadzie Zarszyńskiej odbyła się XIV Wystawa Wielkanocna zorganizowana przez Wójta Gminy Zarszyn i Koło Gospodyń Wiejskich w Posadzie Zarszyńskiej. Na tegoroczną wystawę zgłosiło się 34 wystawców. Swoje prace zaprezentowali również uczniowie naszej szkoły.

Więcej informacji na stronie: www: http://ezarszyn.pl/component/content/article/121-newcate/fotorelacje/2089-wystaw-wielkanocna-w-posadzie-zarszynskiej-fotorelacja.html

WYCIECZKA DO GALERII

2017-03-30

30 marca klasa IV pod opieką p. Anny Rysz odwiedziła Galerię Rękodzieła Artystycznego w Zarszynie. Na wystawie prezentują swoje prace mieszkańcy Zarszyna m.in. ucząca w naszej szkole p. Małgorzata Gierula.

KONKURS ŚWIETLIK

2017-03-24

Konkurs Świetlik popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. W ramach przygotowań uczniowie wykonują w klasie lub w domu doświadczenia opracowane przez Zespół Merytoryczny Świetlika, pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konkurs został przeprowadzony w sześciu grupach wiekowych, właściwych dla klas 1-6 szkoły podstawowej. Dla każdej grupy wiekowej przygotowany został inny zestaw eksperymentów i inny test. Zadania testowe zawierały treści dotyczące eksperymentów z zalecanego do wcześniejszego wykonania zestawu (10-30% ogólnej liczby zadań) oraz inne treści ze wszystkich dziedzin nauk przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, astronomia, geografia), dostosowane do wieku uczestników.

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

2017-03-23

W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w internecie, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w liście skierowanym do środowiska oświatowego zwróciła się z prośbą o szczególne zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego zachowania dzieci i młodzieży w internecie.

WIĘCEJ NA STRONIE:

POWITANIE WIOSNY

2017-03-21

21 marca uczniowie naszej szkoły oficjalnie powitali wiosnę  Władzę przejął nowy dyrektor Mirosław Mazur. Pracę rozpoczęli też nowi nauczyciele.

WIRTUALNE POTYCZKI ORTOGRAFICZNE

2017-03-16

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez CDN w Sanoku pt. "Wirtualne potyczki ortograficzne". Przygotowywali prezentacje zawierające zadania ortograficzne związane z treścią znanych baśni i bajek.

Dzieci pracowały w dwuosobowych zespołach:

- Daniel Kocaj i Zuzanna Pluskwa kl. VI

- Maria Ziarko i Gabriela SzymaNska kl. VI

- Bartłomiej Bednarczyk i Oskar Kopacz kl. V

Wszyscy uczestnicy otrzyamali dyplomy i nagrody książkowe. Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym!