Sobota, 2017-03-25

Imieniny: Bolka, Cezaryny
Jesteś tutaj: Start

Wiedzę możemy zdobyć od innych,ale mądrości musimy nauczyć się sami.

(A. Mickiewicz)

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ
SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W PIELNI
1966 - 2016

KONKURS ŚWIETLIK

2017-03-24

Konkurs Świetlik popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. W ramach przygotowań uczniowie wykonują w klasie lub w domu doświadczenia opracowane przez Zespół Merytoryczny Świetlika, pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konkurs został przeprowadzony w sześciu grupach wiekowych, właściwych dla klas 1-6 szkoły podstawowej. Dla każdej grupy wiekowej przygotowany został inny zestaw eksperymentów i inny test. Zadania testowe zawierały treści dotyczące eksperymentów z zalecanego do wcześniejszego wykonania zestawu (10-30% ogólnej liczby zadań) oraz inne treści ze wszystkich dziedzin nauk przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, astronomia, geografia), dostosowane do wieku uczestników.

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

2017-03-23

W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w internecie, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w liście skierowanym do środowiska oświatowego zwróciła się z prośbą o szczególne zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego zachowania dzieci i młodzieży w internecie.

WIĘCEJ NA STRONIE:

POWITANIE WIOSNY

2017-03-21

21 marca uczniowie naszej szkoły oficjalnie powitali wiosnę  Władzę przejął nowy dyrektor Mirosław Mazur. Pracę rozpoczęli też nowi nauczyciele.

WIRTUALNE POTYCZKI ORTOGRAFICZNE

2017-03-16

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez CDN w Sanoku pt. "Wirtualne potyczki ortograficzne". Przygotowywali prezentacje zawierające zadania ortograficzne związane z treścią znanych baśni i bajek.

Dzieci pracowały w dwuosobowych zespołach:

- Daniel Kocaj i Zuzanna Pluskwa kl. VI

- Maria Ziarko i Gabriela SzymaNska kl. VI

- Bartłomiej Bednarczyk i Oskar Kopacz kl. V

Wszyscy uczestnicy otrzyamali dyplomy i nagrody książkowe. Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym!

CIEKAWE PRZERWY

2017-03-07

Uczniowie naszej szkoły starają się aktywnie i ciekawie spędzać przerwy. W ramach "Czytadełka"  słuchają fragmentów książek czytanych przez dorosłych.  Podczas ostatniego spotkania dzieci wsłuchiwali się w tekst prezentowany przez ks. Adama Cebulę.

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

2017-03-07

1 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w teście kwalifikacyjnym do kolejnego etapu konkursu "Wielka Liga Czytelników". Oto uczniowie którzy pomyślnie przeszli tę próbe:

Emilia Mróz

Martyna Golonka

Nikola Kocaj

Klaudia Kończyk

Maria Ziarko

Artur Rudnicki

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

2017-03-07

W dniach 6 - 8 marca trwają w naszej szkole rekolekcje wielkopostne.  Prowadzą je siostry ze Strachociny.

MŁODY PRZYRODNIK

2017-02-24

21 lutego w Gimnazjum nr 2 w Sanoku odbyła się VI edycja Międzypowiatowego Konkursu „ Młody Przyrodnik” dla uczniów klas 6. W konkursie wzięło udział 36 uczestników.  Uczestnicy zaprezentowali bardzo wyrównany poziom. O zajętych miejscach decydowały niewielkie różnice punktowe. Uczniowie, który reprezentowali naszą szkołę - Klaudia Kończyk, Maria Ziarko i Mirosław Mazur, zdobyli wyróżnienia. GRATULUJEMY!

SPOTKANIE Z SOK- istami

2017-02-23

Dnia 17.02.2017 Szkołę Podstawową w Pielni odwiedzili funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Zagórzu. Przeprowadzili zajęcia mające na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie kolejowym oraz ukazanie specyfiki pracy funkcjonariuszy SOK.

Ciekawą prelekcję o głównych zadaniach Straży Ochrony Kolei wygłosił z-ca k-dta Posterunku SOK w Zagórzu, pan Mateusz Janiec opowiadając o trudnych i niejednokrotnie niebezpiecznych sytuacjach, z jakimi mają do czynienia funkcjonariusze w codziennej pracy. Zaprezentowano dostępny sprzęt, będący na wyposażeniu posterunku, stanowiący niezbędny element służący do ochrony zdrowia i życia oraz mienia na obszarze kolejowym. Dzieci dowiedziały się, jak umundurowany jest funkcjonariusz SOK, jakie posiada uprawnienia oraz jakimi środkami przymusu bezpośredniego dysponuje wykonując zadania służbowe.

Emocjonującym elementem prelekcji był pokaz technik interwencyjnych w wykonaniu funkcjonariuszy oraz elementy szkolenia psa służbowego.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od gości drobne upominki.

ZABAWA KARNAWAŁOWA

2017-02-21

14 lutego br. w naszej szkole odbyła się zabawa walentynkowa. Sala gimnastyczna udekorowana kolorowymi balonami serduszkami, zachęcała do szampańskiej zabawy – najpierw młodszych uczniów klas I – III, a później starszych uczniów klas IV – VI. Uczniowie wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą walentynkową maskę. Wszyscy bawili się znakomicie, więc tegoroczna zabawa walentynkowa należała do udanych.