Statystyki

  • Odwiedziny: 364278
  • Do końca roku: 219 dni
  • Do wakacji: 28 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa

w Pielni

E-mail:sppielnia@wp.pl

tel. 13 46 720 15

Kalendarium

Piątek, 2017-05-26

Imieniny: Eweliny, Jana
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Wiedzę możemy zdobyć od innych,ale mądrości musimy nauczyć się sami.

(A. Mickiewicz)

 

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ
SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W PIELNI 
1966 - 2016
 
 
 
 
 
 
 
  

 

 

Artykuły

KLASA VI W MUZEUM HISTORYCZNYM W SANOKU

2017-05-24
Powiększ zdjęcie

23 maja uczniowie klasy VI udali się wraz ze swoją wychowawczynią   na krótką wycieczkę do Sanoka. Odwiedzili oni tamtejsze  Muzeum Historyczne, którego główną siedzibą jest Zamek Królewski.

Pierwszy zamek wybudował Król Kazimierz Wielki (po 1341 r.), tutaj 700 lat temu swój ślub z Elżbietą Granowską brał król Władysław Jagiełło. Szóstoklasiści mieli okazję  obejrzeć ekspozycje stałe muzeum oraz uczestniczyć w bardzo ciekawej lekcji muzealnej pt.: "Zanim przyszli Słowianie - pradzieje Sanoka i okolic"

 

KWIATY W WAZONIE

2017-05-22

19 maja 2017 roku odbyło  wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu "Kwiaty w wazonie" zorganizowanego przez Stowaryszenie "Inicjatywa" w Zarszynie.

W kategorii klas IV  wyróżnienie otrzymała Nikola Szymańska.

W kategorii klas V 2 miejsce zdobyła Angelika Grzybek

2 miejsce zdobyła również uczennnica klasy VI  Maria Ziarko

WIZYTA W GALERII

2017-05-18

11 maja uczniowie V klasy wraz z wychowawczynią Małgorzatą Gierulą udali się do Galerii Rękodzieła Artystycznego w Zarszynie. Na miejscu grupę przywitała Pani Danuta Dec, która ciekawie i obrazowo przedstawiła historię powstania, jak również charakter działalności Stowarzyszenia „Inicjatywa”. Oprowadziła uczniów po galerii, omawiając bardzo szczegółowo  każdą z ekspozycji oraz przybliżyła sylwetki lokalnych twórców. Dzieciom wszystkie prace bardzo się podobały, były zachwycone ich różnorodnością  i pięknem.

O swojej artystycznej pasji opowiedział uczniom również Pan Józef Kasza, który nie tylko wyplata wiklinowe koszyki i misy, ale maluje także przepiękne obrazy na wzór ikon. Dzieciom szczególnie podobały się prace tego Pana – precyzyjne, dopracowane, delikatne  i bardzo czasochłonne.

Po zwiedzaniu galerii, dzieci udały się jeszcze na stację kolejową w Zarszynie, gdzie Pan dyżurny ruchu w bardzo ciekawy sposób omówił specyfikę swojej pracy i zasady zachowania bezpieczeństwa przy kierowaniu ruchem pociągów. Szczególnie chłopcy byli zainteresowani i z dużym zaciekawieniem słuchali Pana dyżurnego.

Wycieczka była bardzo udana, wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i wrócili do szkoły radośni i szczęśliwi.

BEZPIECZNI W RUCHU...

2017-05-18

W dniu 26 kwietnia  uczniowie naszej szkoły w składzie: Klaudia Kończyk, Gabriela Szymańska, Bartłomiej Bednarczyk i Michał Gagatko wzięli udział w Gminnym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego w Jaćmierzu. Celem turnieju było wspieranie działań zmierzających do poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Turniej składał się z trzech etapów. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu z zakresu ruchu drogowego, w drugim etapie uczestnicy pokonywali tor przeszkód, a w trzecim zawodnicy sprawdzali się w udzielaniu pierwszej pomocy.

WYCIECZKA KL. II i III

2017-05-18

W dniu 11 maja dzieci z klasy 2 i 3  wybrały się na wycieczkę do gospodarstw wiejskich państwa Siwik i Pluskwa. Celem wycieczki było poznanie życia zwierząt hodowlanych w gospodarstwie oraz pracy rolnika. W pierwszej kolejności dzieci zwiedzały poszczególne miejsca ze zwierzętami, u państwa Siwik mogły zobaczyć: króliki, krowy, cielaki i byczka, świnie, owce oraz różne odmiany kur, natomiast u państwa Pluskwy dzieci oglądały przeróżnego rodzaju ptactwo : kury, kaczki, gęsi, papugi, a największym zainteresowaniem cieszył się paw. Dzieci z bliska mogły się przyglądać zwierzętom , wysłuchać na czym polega ich hodowla. Po obejrzeniu zwierząt dzieci miały możliwość zobaczenia w obydwu gospodarstwach  z bliska maszyn tj.: traktory , cyklop, brony oraz inne maszyny służące rolnikowi w jego codziennej pracy. Nie zabrakło też pytań dotyczących  do czego służą poszczególne maszyny.

Po obejrzeniu maszyn uczniowie wrócili do szkoły w wyśmienitych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia. Wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo zapadnie  w pamięci dzieci.


Serdecznie dziękujemy państwu Siwik i Pluskwa  za miłe przyjęcie i poświęcony czas.
Życzymy Wam dużo zdrowia i sił do pracy!

MOJA OJCZYZNA TO HISTORIA...

2017-05-03
Powiększ zdjęcie

Dzień 28 kwietnia byl dniem wyjątkowym dla naszej szkoły. Wszyscy uczestniczyliśmy w akademii poświęconej 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Została ona przygotowana przez uczniów klasy VI pod kierunkiem p. Małgorzaty Gierlickiej - Czerkies.

Zwieńczeniem tego dnia był konkurs piosenek patriotycznych, które uczniowie wszystkich klas przygotowali przez ostatnich kilka tygodni. W ocenie jury najlepsza okazała się klasa II. Jednak podziękowania należą się wszystkim uczestnikom, którzy wspaniale się zaprezentowali.

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

2017-04-25

25 kwietnia . gościliśmy w naszej szkole artystów Studia Edukacji Profilaktycznej i Inicjatyw Artystycznych „Szafir”, którzy zaprezentowali naszym uczniom spektakl profilaktyczny „Zagrożenia”, będące przestrogą m.in. przed niezdrową żywnością, używkami, rozwiązywaniem problemów przy pomocy agresji. Rozrywkowa forma programu pozwoliła w sposób atrakcyjny dotrzeć do wyobraźni uczniów i, bawiąc, przekazać istotne treści.

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

2017-04-23
Powiększ zdjęcie

21 kwietnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w kolejnym, już półfinałowym etapie ogólnopolskiego konkursu czytelniczego "Wielka Liga czytelników". Konkurs odbył się w murach Wojewódzkiej Biblioteki w Krośnie, gdzie półfinaliści młodszej grupy wiekowej- Martyna Golonka, Nikola Kocaj, Emilia Mróz i półfinaliści klas starszych- Klaudia Kończyk, Maria Ziarko, Artur Rudnicki, rozwiązywali testy dotyczące przeczytanych książek. Były to pozycje " Bohaterski miś"Bronisławy Ostrowskiej dla młodszych uczniów i " Tomek na czarnym lądzie" Alfreda Szklarskiego  dla starszych. Po zakończeniu testu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu dwóch tygodni. Trzymamy kciuki

PRZEGLĄD TEATRALNY W LESKU

2017-04-19
Powiększ zdjęcie

11 kwietnia uczniowie i uczennice z VI klasy wzięli udział w ponadpowiatowym przeglądzie zespołów teatralnych pt. „Kurtyna wyobraźni”. To wydarzenie kulturalne zorganizowane było przez CDN w Sanoku, a miało miejsce w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku.

W przeglądzie wzięło udział kilkanaście szkół, do leskiego domu kultury przybyło około 200 uczniów. Wszystkie spektakle było bardzo ciekawe i charakteryzowała je wielka różnorodność. Dzieci przygotowały inscenizacje baśni, klasyki dramatu czy przedstawienia bez słów oparte przede wszystkim na ruchu scenicznym, muzyce, świetle. Nie zabrakło również występów komicznych występów kabaretowych. Grupa z naszej szkoły zaprezentowała spektakl pt. „Wspomnienia z Zielonego Wzgórza”. Występ bardzo się podobał. Szczególnie scena, w której Ania Shirley w przypływie gniewu rozbija tabliczkę na głowie swego szkolnego kolegi Gilberta.

W ramach spotkania zorganizowany został również konkurs z wiedzy o teatrze. Pielnię reprezentowała Marysia Ziarko, której udało się zająć III miejsce. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

WARTSZTATY TANECZNE

2017-04-06
Powiększ zdjęcie

5  kwietnia gośćmi naszej szkoły byli tancerze, którzy przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia dla uczniów klas młodszych i starszych. Dzieci bardzo szybko dały sie przekonać, że taniec może być wspaniałą formą zabawy oraz poprawić naszą kondycję.

 

503 Service Temporarily Unavailable

503 Service Temporarily Unavailable


nginx