Statystyki

  • Odwiedziny: 513604
  • Do końca roku: 132 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kontakt

Szkoła Podstawowa

w Pielni

E-mail:sppielnia@wp.pl

tel. 13 46 720 15

Kalendarium

Wtorek, 2018-08-21

Imieniny: Franciszka, Kazimiery
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ
SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W PIELNI 
1966 - 2016
 
  

 

 

Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy

nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji.

Czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego

wstawania.

Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy

wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom

i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Cieszcie się z każdego słonecznego dnia

i z każdej przeżytej przygody.

Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi,

wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

 

Artykuły

PODRĘCZNIKI

2018-07-04

Dyrektor  Szkoły Podstawowej w Pielni informuje, że  książki i karty pracy dla dzieci
z oddziału przedszkolnego kupują Rodzice.

Podręczniki dla uczniów klasy I-VIII zostaną zakupione w ramach dotacji MEN

 

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY - informacje szczegółowe znajdują się w plikach do pobrania

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

2018-06-30
Powiększ zdjęcie

22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Najpierw miała miejsce Msza św., na której można było obejrzeć piękne przedstawienie, które wraz z uczniami przygotował ks. Adam Cebula. Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie bezpiecznych i udanych wakacji, dziękując jednocześnie za pracę w minionym już roku szkolnym, życzyła Pani Dyrektor Anna Rysz. Część artystyczną tym razem przygotowała klasa V pod opieką Pani Marty Szramowiat. W niezwykle humorystyczny i zarazem ciekawy sposób piątoklasiści przywitali wakacje i wprowadzili wszystkich w pogodny nastrój. W tym dniu miała również miejsce inscenizacja jednej z komedii Aleksandra Fredry, którą wraz z uczniami klas IV, VI i VII przygotował Ksiądz Proboszcz. Występ zachwycał grą aktorską, doborem kostiumów, dowcipem i uniwersalną wymową.

Życzymy spokojnych, zdrowych i bezpiecznych wakacji. Oby był to czas odpoczynku, zabawy, ale też podsumowań i refleksji. Oby każdy z nas we wrześniu wrócił do szkoły wypoczęty, pełen energii i chęci do pracy i nauki w nowym roku szkolnym.

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

2018-06-28
Powiększ zdjęcie

W Szkole Podstawowej w Pielni nauczycielka biblioteki ,wraz z wychowawcami i rodzicami, przeprowadziła akcję czytelniczą " Jak nie czytam, jak czytam" poprzez organizację publicznego czytania w naszej miejscowości. Uczniowie, nauczyciele, rodzice,  ubrani kolorowo, zebrali się o wyznaczonej godzinie na boisku szkolnym, gdzie ustawili się tworząc hasło wraz z logo szkoły Szkoła Podstawowa w Pielni CZYTA. Następnie wszyscy przeszli ulicą Dębową w kolorowym orszaku z transparentami, książkami, kolorowymi napisami do Parku Dębów z okrzykiem SZKOŁA CZYTA. W trakcie pochodu uczniowie angażowali napotkanych przechodniów do wspólnego czytania na placu zabaw przed szkołą. Na placu zabaw uczniowie, pod opieką wychowawców, ustalili najlepsze miejsca do czytania: na zewnątrz szkoły i w budynku. Zostali także wyłonieni zwycięzcy konkursu na najciekawszą postać literacką. Uczniowie przebrali się za takie postacie jak "Paweł i Gaweł", " Strażak Wojtek", "Calineczka", " Czerwony kapturek", "Kotek". Po zakończeniu prezentacji dzieci pod opieką wychowawców udały się w wyznaczone miejsca: na schody przed wejściem do budynku, do sali szkolnej, na ławeczki i karuzelę na placu zabaw.  Niektóre klasy czytały głośno dla innych wybrane przez siebie fragmenty książek, inne grupy czytały samodzielnie w ciszy. Akcja zakończyła się zbiórką wszystkich uczestników i podsumowaniem  wykonanych zadań.

WYCIECZKA W BIESZCZADY

2018-06-28

Dnia 30.05.2018r. uczniowie klas I- III  wyruszyli na wycieczkę w Bieszczady. W Ustrzykach Dolnych zwiedzaliśmy Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Przyrodniczego. Następnie udaliśmy się do Soliny gdzie odbyliśmy wspólny spacer po zaporze, podziwiając piękne widoki. Największą atrakcją było spotkanie ze zwierzętami gospodarskimi, sztuczne dojenie krowy, zjeżdżalnia pontonowa, zielony labirynt i zjeżdżalnia linowa w Wiejskim ZOO w Berezce.

ZDROWO JEM, WIĘC WIEM

2018-06-20
Powiększ zdjęcie

 Dnia 19 czerwca uczniowie klasy II i III podsumowali projekt edukacyjny pt. „ Zdrowo jem, więc wiem”. W ciągu roku szkolnego zastanawiali się w jaki sposób jedzenie wpływa na organizm. Wiedzą jak wygląda piramida zdrowia i które produkty wpływają na ich zdrowie. Wspólnie z rodzicami organizowali owocowe środy, podczas których wszyscy do drugiego śniadania przynosili owoce. Poznawali wartości odżywcze warzyw, szukali ciekawych informacji w różnych źródłach wiedzy, wykonali plakaty promujące warzywa i owoce. Na zakończenie projektu podzielili się swoją wiedzą z przedszkolakami, gdzie poprzez przedstawienie pt. „ Naturalne witaminy, to owoce i jarzyny” i kolorowe kanapki, zachęcali swoich młodszych kolegów do spożywania warzyw i owoców.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

2018-06-12
Powiększ zdjęcie

         12 czerwca  2018 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się  z policjantem. Poruszył on  tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny, bezpieczeństwa w drodze do szkoły, w szkole oraz wszelkiego rodzaju zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego zachowania, jak również profilaktykę uzależnień. Policjant wyjaśnił również co to są dopalacze, dlaczego są szkodliwe dla człowieka i jakie konsekwencje prawne mogą być w związku z posiadaniem przez młodego człowieka środków psychotropowych. Prowadzący pogadankę uświadomił uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.12 czerwca uczniowie naszej szkoły spotkali się z policjantem, który przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa w szkole, w domu oraz w czasie abliżających się wakacji.

 

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

2018-06-11
Powiększ zdjęcie

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM", której głównym celem była promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie.

 

TA CO NIE ZGINĘŁA

2018-06-08
Powiększ zdjęcie

29 maja w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Poezji Patriotycznej pod hasłem „Ta, co nie zginęła”. Wzięło w niej udział piętnaście osób z siedmiu szkół. Wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i z zaangażowaniem recytowali wybrane wiersze o tematyce patriotycznej.

 

W kategorii klas I – III najlepsi okazali się:

Kinga Litwin (SP Nowosielce) – I miejsce

Zuzanna Sokołowska (SP Pielnia) – II miejsce

Zofia Szajna (SP Długie)

Kacper Maliwiecki (SP Jaćmierz) – III miejsce

Dominika Wolańska (SP Odrzechowa)

 

W kategorii klas IV – VI kolejne miejsca zajęli:

 

Martyna Fil (SP Nowosielce) – I miejsce

Gracjan Teleżyński (SP Długie) – II miejsce

Julita Klepacz (SP Jaćmierz) – III miejsce

Wyróżnienia: Angelika Grzybek (SP Pielnia), Natalia Drozd (SP Odrzechowa),
Amelia Fliśnik (SP Bażanówka)

 

Kategoria klas starszych:

 

Justyna Jakiel (SP Jaćmierz) – I miejsce

Mikołaj Tutak (SP Długie)

Kacper Górecki (SP Zarszyn) – II miejsce

Daniel Kocaj (SP Pielnia) – III miejsce

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału  w konkursie w przyszłym roku.

 

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

2018-06-03
Powiększ zdjęcie

W naszej szkole tegoroczny Dzień Dziecka przebiegał on pod hasłem gier i zabaw sportowych. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem dzieci, zarówno starszych jak i młodszych. Uczniowie bardzo chętnie brali udział we wszystkich konkurencjach. Tego dnia wszyscy byli wygrani, bo otrzymali słodki poczęstunek.

DZIEŃ MATKI

2018-06-02
Powiększ zdjęcie

Najmłodsi uczniowie n naszej szkoły postanowiły uczcić Dzień Matki.  Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Mamy z dumą i ze wzruszeniem słuchały swoich pociech.
Po zakończeniu części artystycznej mamy otrzymały laurki oraz , słodkie buziaki oraz najserdeczniejsze życzenia płynące z małych serduszek.