Poniedziałek, 2018-02-19

ZNAJDUJE SIĘ W ZAKŁADCE

PO LEWEJ STRONIE

ZAJĘCIA WDŻ DLA KLASY 4 i 5

odbywać się będą w poniedziałek

na lekcji 7  13.20 - 14.05

ZABAWA WALENTYNKOWA

2018-02-14

13 lutego w naszej szkole odbyły się zabawy walentynkowe. W pięknie przystrojonej sali, przy skocznej i wesołej muzyce bawili się uczniowie podzieleni na dwie grupy wiekowe (dzieci młodsze od 11.00-13.00, dzieci starsze w godzinach 16.30-19.00). Wszyscy świetnie się bawili. Dzieci miały okazję uczestniczyć nie tylko w tańcach, ale również licznych zabawach i konkursie na najpiękniejszy strój karnawałowy. Uczniowie otrzymali również walentynkowe życzenia i kartki.

ŻYCZENIA DLA BABCI I DZIADKA

2018-02-10

23  stycznia  odbyła się piękna uroczystość poświęcona babciom i dziadkom.. Uroczysta akademia przygotowana została przez naszych najmłodszych uczniów z oddziału przedszkolnego oraz klas I - III pod kierunkiem p. Emilii Drozd, Barbary Burnatowskiej oraz Jadwigi Sośnickiej.

BEZPIECZNE FERIE

2018-02-01

PRZYPOMINAMY, ŻE FERIE ZIMOWE TRWAJĄ DO 11 LUTEGO. PAMIĘTAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE. WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE KURATORIUM OŚWIATY W RZESZOWIE. www.ko.rzeszow.pl/wazne-informacje/bezpieczne-ferie-2018/

REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS PIERWSZYCH

2018-01-31

Wójt Gminy Zarszyn na podstawieart. 154 ust. 1 pkt 1 oraz ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 59 z późn. zm.), podaje do wiadomości:

1) terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnegoi postępowania uzupełniającego,
w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2018/2019 do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Zarszyn- zał. 1;

2) kryteria naboru kandydatów do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów– zał. 2;

3) kryteria naboru do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Zarszyn, postępowania rekrutacyjnego dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły wraz z liczbą punktów oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów – zał. 3.

Załączmiki dostępne w plikach do pobrania

X PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

2018-01-26

Dnia 23.01. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku. Zostali oni podzieleni na trzy kategorie: soliści z klas IV – VI, zespoły z klas IV – VI oraz soliści z klasy VII i gimnazjum. W pierwszej kategorii wystąpiły: Maja Sokołowska z piosenką „Jest taki dzień”, Gabriela Kończyk z kolędą „Przybieżeli do Betlejem” i Emilia Mróz z pastorałką „Stała nam się dziś nowina”. W drugiej kategorii wystąpił zespół wokalno-instrumentalny „Mikołajki”, składający się z 11 uczniów klas IV – VII, którzy przy wtórze gitar i dzwoneczków zaśpiewali na dwa głosy pastorałkę „Skrzypi wóz”. W ostatniej kategorii solistów zaśpiewały: Zuzanna Pluskwik „Bóg narodzi się”, Klaudia Kończyk „Złota Jerozolima i biedne Belejem” oraz Maria Ziarko „Wielkie nieba”, która swój występ uświetniła grą na gitarze. Za swój występ wyróżniona została Emilia Mróz. Poziom przeglądu był bardzo wysoki, brali w nim udział uczestnicy z całej Polski. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

KONKURS NA LOGO SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

2018-01-25

25 stycznia roztrzygniety został konkurs na logo Szkolnego Koła Wolontariatu.

Zwyciężyła praca wykonana przez uczennicę klasy 7 Klaudię Kończyk

Miejsce II zdobyła Karolina Kończyk z klasy 6

III Gabriela Szymańska z klasy 7

BRACIA LWIE SERCE

2018-01-22

22 stycznia uczniowie naszej szkoły udali się na spektakl teatralny do Sanockiego Domu Kultury. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji w niezwykle ciekawy i barwny sposób przedstawili historię opartą na motywach powieści Astrid Lindgren pt.  „Bracia Lwie Serce”. Świetna gra aktorska, piękna dekoracja, doskonała muzyka oraz ciekawe efekty audiowizualne sprawiły, że uczniowie razem  z bohaterami przenieśli się w baśniową krainę Nangijali. Spektakl wzruszał i bawił i z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów.

HISTORIA PIENIĄDZA - KONKURS

2018-01-21

SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI DZIAŁAJĄCA PRZY NASZEJ SZKOLE OGŁASZA KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ " HISTORIA PIENIĄDZA".

REGULAMIN KONKURSU ZNAJDUJE SIĘ W PLIKACH DO POBRANIA.

DLACZEGO LUBIĘ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

2018-01-11

8 stycznia 2018 roku o  godz.11 w Galerii MDK odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego„Dlaczego Lubię Święta Bożego Narodzenia”. Na konkurs wpłynęło 232 prace z placówek z Sanoka oraz ze szkół województwa podkarpackiego. Jury nagrodziło 19 autorów najciekawszych prac, a dyrektor MDK przyznał nagrodę specjalną. Pamiątkowe dyplomy i upominki wręczali: Katarzyna Długosz-Dusznik, Ewa Michałowicz – Smarzewska oraz dyrektor MDK Jakub Osika.

Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły Emilia Mróz (klasa 4).

WIGILIA SZKOLNA

2017-12-28

22 dzień grudnia był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Tego dnia spotkaliśmy się na uroczystej szkolnej Wigilii. Część artystyczną przygotowała p. Emilia Drozd  wraz ze swoimi ukochanymi przedszkolakami. Udało im się wspaniale wprowadzić nas w atmosferę Bożego Narodzenia. Uwieńczeniem uroczystości było wspólne śpiewnie kolęd  oraz wzajemne składanie życzeń.