50 LAT NASZEJ SZKOŁY

W roku 2016 obchodzić będziemy 50  rocznicę istnienia naszej szkoły w nowym budynku.

Z kart Księgi Pamiątkowej

W podgórskiej malowniczej ziemi sanockiej położona jest wieś Pielnia. Różnie przedstawiały się sprawy budynku szkolnego. Przez pewien okres uczono w zwykłej chacie, gdzie jedna izba stanowiła salę szkolną i mieszkanie nauczyciela. Budynek, w którym do tej pory odbywały się zajęcia zakupiła wioska od pana dworskiego prawdopodobnie w 1929 roku. Budynek ten jest bardzo stary, zniszczony, położony w środku wsi. Krajobraz wokół budynku jest bardzo malowniczy. W budynku tym mieściła się gorzelnia, później czworaki, a ostatnio obora dworska. Warunki nauki w tym budynku były bardzo ciężkie. Izby lekcyjne nie przystosowane były do nauki. Zimą dardzo zimno, brak pomieszczeń ( 3 sale lekcyjne).Władze oświatowe postanowiły dopomóc mieszkańcom wsi Pielnia do rozpoczęcia budowy nowej szkoły. W 1965 roku rozpoczęto budowę szkoły pomnika 1000-leci. Budowa nowej szkoły trwała zaledwie 1 rok. Starania mieszkańców zostały uwieńczone sukcesem. Młodzież wsi ma dużo powodu do dumy z pięknego daru jaki otrzymała od Państwa tj nowej, pięknej, jasnej szkoły gdzie warunki do pracy będą naprawdę dobre.

ROK SZKOLNY 1966/1967

JÓZEF DOMIN – kierownik szkoły

ZOFIA CHRZANOWSKA – pierwszy rok pracy w zawodzie nauczyciela

BARBARA SZYMAŃSKA