Wtorek, 2017-09-26

Pielnia,3.03.2016r.

Droga Agnieszko!

Cześć!

Chciałabym podziękować Ci za książkę, którą mi poleciłaś. Bardzo mi się spodobała. Dzięki niej zrozumiałam, że marzenia się spełniają. Główna bohaterka jest nawet trochę do mnie podobna.

Od kiedy zaczęłam rozmyślać nad swoim życiem, zrozumiałam, że tak naprawdę nie miałam żadnych pragnień. Wcześniej marzyłam o drobnych sprawach. Teraz chciałabym się
z Tobą podzielić jednym z wielu moich marzeń.

Zapewne często widziałaś mnie zamyśloną, a gdy zwracałaś się do mnie, to spadałam
z obłoków i nie wiedziałam, o czym mówiłaś. O wiele lepiej jest coś napisać, niż powiedzieć. W moim życiu wiele się zdarzyło, lecz nie o wszystkim mówiłam, bo nie chciałam.

Jednym z moich pragnień jest to, żeby dostać nowy telefon dotykowy, gdyż pójdę do gimnazjum i przydałby mi się. Moi rodzice mówią, że może go dostanę, lecz tylko wtedy, gdy się będę dobrze uczyła. Myślę, że kto nie ma siły by marzyć, nie będzie mógł walczyć. Czasami lubię się komuś zwierzyć, by nie kryć wszystkiego w sobie.

Dziękuję Ci, że poleciłaś mi ,,Anię z Zielonego Wzgórza".

Pozdrawiam Cię i nie mogę się doczekać Twojego przyjścia do szkoły.

Sara Golonka

Pielnia, 4.03.2016r

Droga Natalio !

Dziękuję Ci za książkę to, że poleciłaś mi książkę  ,,Ania z Zielonego Wzgórza” Bohaterka powieści, Ania, jest bardzo ciekawą osobą, która ma dużo marzeń i lubi bujać w obłokach.
        Moim marzeniem jest zwiedzać świat. Chciałabym odwiedzić ciekawe kraje np. Hiszpanię, Włochy, Francję. Pragnę również nauczyć się grać na gitarze. Lubię muzykę i chcę rozwijać się w tym kierunku. Chciałabym też dostać owczarka niemieckiego, żeby się z nim bawić i chodzić na spacery.

Jednak moim największym marzeniem jest zostać animatorką Ruchu Apostolstwa Młodzieży i głosić Słowo Boże innym. Do tego zachęciły mnie osoby, które poznałam na rekolekcjach wakacyjnych w Dubiecku.

,,Marzenia trzeba realizować by później nie żałować” - ta myśl doskonale oddaje to, co sądzę, że marzenia trzeba spełniać i o nie walczyć. Ale, by być animatorką trzeba mieć ukończone szesnaście lat i dojeżdżać na studium animatora raz w miesiącu do Przemyśla przez okres dziesięciu miesięcy, dlatego muszę uzbroić się w cierpliwość, ponieważ dopiero za trzy lata będę mogła spełnić to marzenie. Może i Ty byś chciała zostać animatorką Ruchu Apostolstwa Młodzieży?

Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
                                                                                     Twoja koleżanka, Iza.

Pielnia, 6.03.2016

Cześć Iza !

Chciałabym Ci podziękować za książkę, którą mi poleciłaś.
         Lektura ,,Ania z Zielonego Wzgórza'' bardzo mi się spodobała. Główna bohaterka jest troszkę podobna do mnie, bo ja też bardzo lubię marzyć. Często chodzę z głową
w chmurach, przez co nie mogę skupić się na lekcji w szkole.

Zazwyczaj marzę o przyszłości. Wyobrażam sobie siebie za kilka lat, kiedy jestem szczęśliwa i mam wielu przyjaciół. Chciałabym też zostać animatorką Ruchu Apostolstwa Młodzieży, ponieważ gdy byłam na rekolekcjach, poznałam wielu fantastycznych ludzi. Mogłabym bardziej zbliżyć się do Boga i cieszyłabym się, gdybym mogła udzielać się
w takich spotkaniach, poznawać nowych ludzi i dobrze się przy tym bawić.

Mam nadzieję, że moje pragnienia się spełnią, bo wiem że każde marzenie może stać się rzeczywistością, tylko trzeba mieć odwagę o nie walczyć.

Mam wiele jeszcze takich fantazji, ale nie o wszystkich chcę pisać.
         Pozdrawiam Cię serdecznie i jeszcze raz dziękuję za polecenie książki.

Do zobaczenia.
                                                                            Natalia

Pielnia, 7.03.2016r.

Droga Saro!

Chciałam Ci bardzo podziękować za książkę autorstwa L. Maud Montgomery pt.„Ania z Zielonego Wzgórza,” którą mi poleciłaś.

Opowieść bardzo mi się podoba, ponieważ opowiada o dziewczynce, która miała marzenia i pragnęła, aby się spełniły. Zainteresowała mnie również tym że szukała przyjaciółki od serca, a ja właśnie takiej poszukuję i pragnęłabym, aby ona była przyjaciółką na całe życie i by wspierała mnie w trudnych sytuacjach.

Może Ty okażesz się moją przyjaciółką od serca? Mam nadzieję że moje poszukiwania skończą się dobrze i będę mogła cieszyć się życiem jak bohaterka książki.

Moc pozdrowień przesyła Agnieszka Ścibor