Statystyki

  • Odwiedziny: 413833
  • Do końca roku: 37 dni
  • Do wakacji: 210 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa

w Pielni

E-mail:sppielnia@wp.pl

tel. 13 46 720 15

Kalendarium

Piątek, 2017-11-24

Imieniny: Emmy, Flory
Jesteś tutaj: Start / RECENZJE

RECENZJE

Recenzja książki

     ,,Ania z Zielonego Wzgórza” to bardzo interesująca książka opisująca losy dziewczynki, Ani Shirley. Jest to niezwykła postać, o rudych włosach i wyjątkowo bujnej wyobraźni. Bardzo często „pakuje” siebie i innych w kłopoty. Jest ona wychowanką domu dziecka, ale przez przypadek trafia do rodziny Mateusza i Maryli Cuthbert na Zielone Wzgórze.

     Książkę czyta się jednym tchem, ponieważ pełno w niej śmiesznych scen i dialogów. Ania jest dziewczynką wrażliwą i romantyczną, dlatego szybko podbija serca ludzi. Ma również szalone pomysły, które wprawiają w zaskoczenie.

     Przez cały pobyt na Zielonym Wzgórzu dziewczynka walczy o miłość i akceptację. Bardzo się stara, ponieważ chce, aby Mateusz i Maryla byli z niej dumni i ją pokochali. Chociaż często sprawia duże kłopoty wychowawcze, to i tak wszyscy ją lubią za jej naturalność i ciepło.

      Jej najlepszą przyjaciółką jest Diana, której powierza swoje tajemnice.

       Książka L. M. Montgomery zmusza do przemyśleń nad sensem życia i miłości. Polecam ją każdemu, ponieważ ciągle zaskakiwała mnie ciekawymi wydarzeniami
i przygodami. Bardzo polubiłam główną bohaterkę, która pomimo ciężkiego życia zawsze była pełna optymizmu.

      ,,Ania z Zielonego Wzgórza” to książka znana na całym świecie i czytana przez wiele pokoleń. Zachęcam do sięgnięcia po nią.

                                                                                                                   

Natalia Michalak